Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Poprzednia rewizja po obu stronach Poprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
console:users [2016/09/14 13:36]
admin [Lista uprawnień]
console:users [2016/09/19 00:00] (aktualna)
Linia 25: Linia 25:
   * **Lista komputerów** - pozwala dodawać i usuwać komputery z listy komputerów zdefiniowanej w Konsoli.   * **Lista komputerów** - pozwala dodawać i usuwać komputery z listy komputerów zdefiniowanej w Konsoli.
  
-  * ** Dostęp do wszystkich komputerów ** - definiuje czy użytkownik widzi wszystkie komputery zdefiniowane w Konsoli, ustawienie "​nie"​ sprawi, że będzie widział tylko te komputery, które są w tej samej grupie co komputer, na który się zalogował. ​Na komputerze nauczyciela muszą być więc zainstalowane dwa programy **Konsola** i **Agent** (gdyż tylko komputery z Agentem można przyporządkować do jakiejś grupy). \\ <wrap indent></​wrap> ​Jest to uprawnienie przydatne w dużych szkołach, w których jest kilka pracowni. Ograniczając to prawo opiekunowi pracowni sprawimy, że będzie on widział w Konsoli tylko te komputery, które należą do jego pracowni. Dzięki temu ułatwiamy mu pracę (nie zaśmiecamy widoku niepotrzebnymi komputerami) i unikamy prawdopodobieństwo przypadkowych pomyłek (np. przypadkowego wyłączenia komputerów w nie swojej pracowni).+  * ** Dostęp do wszystkich komputerów ** - definiuje czy użytkownik widzi wszystkie komputery zdefiniowane w Konsoli, ustawienie "​nie"​ sprawi, że będzie widział tylko te komputery, które są w tej samej grupie co komputer, na który się zalogował. Jest to uprawnienie przydatne w dużych szkołach, w których jest kilka pracowni. Ograniczając to prawo opiekunowi pracowni sprawimy, że będzie on widział w Konsoli tylko te komputery, które należą do jego pracowni. Dzięki temu ułatwiamy mu pracę (nie zaśmiecamy widoku niepotrzebnymi komputerami) i unikamy prawdopodobieństwo przypadkowych pomyłek (np. przypadkowego wyłączenia komputerów w nie swojej pracowni).
  
   * **Uprawnienia dotyczące komputerów:​**   * **Uprawnienia dotyczące komputerów:​**
Linia 72: Linia 72:
  
 Na szczęście dla nauczycielskich kont Windows ustawiona została **Restrykcja** blokująca możliwość zamykania zamykania komputerów,​ na których są zalogowani. Dzięki temu Konsola zamknęła wszystkie komputery z wyjątkiem tego, na którym pracował nauczyciel matematyki. Na Konsoli został wyświetlony stosowny komunikat informujący administratora o fakcie, że jeden komputer nie został zamknięty ze względu na ustawioną **Restrykcję** - domyśla się zatem, że przy komputerze pracuje nauczyciel. Sprawdza to (przy komputerze na drzewie komputerów wyświetlany jest zalogowany użytkownik) i wysyła na ten komputer komunikat "​Proszę zamknąć komputer po skończonej pracy gdyż nie zostanie on już zamknięty automatycznie"​.  ​ Na szczęście dla nauczycielskich kont Windows ustawiona została **Restrykcja** blokująca możliwość zamykania zamykania komputerów,​ na których są zalogowani. Dzięki temu Konsola zamknęła wszystkie komputery z wyjątkiem tego, na którym pracował nauczyciel matematyki. Na Konsoli został wyświetlony stosowny komunikat informujący administratora o fakcie, że jeden komputer nie został zamknięty ze względu na ustawioną **Restrykcję** - domyśla się zatem, że przy komputerze pracuje nauczyciel. Sprawdza to (przy komputerze na drzewie komputerów wyświetlany jest zalogowany użytkownik) i wysyła na ten komputer komunikat "​Proszę zamknąć komputer po skończonej pracy gdyż nie zostanie on już zamknięty automatycznie"​.  ​
- 
- 
  
 ===== Lista restrykcji ===== ===== Lista restrykcji =====