Aplikacja internetowa

Aplikacja internetowa jest programem uruchamianym w przeglądarce internetowej – nie wymaga zatem instalacji. Umożliwia wykonanie podstawowych konfiguracji – zwłaszcza tych związanych główną funkcją programu OpiekunWEB czyli filtrowaniem Internetu. Aplikacja umożliwia również przeglądanie historii blokowanych stron oraz statystyk przebywania na najbardziej popularnych witrynach. Jest ona prostszym, a zatem łatwiejszym w obsłudze odpowiednikiem Konsoli. Zaletą Aplikacji internetowej jest możliwość uruchomienia jej na dowolnym komputerze z dostępem do Internetu – również poza szkołą.

Aplikacja internetowa jest dostępna pod adresem app.opiekunweb.pl

Na zakładce „Historia” znajduje się dwa panele: Historii oraz Statystyk godzinowych. W panelu Historii znajduje się lista zablokowanych przez Opiekuna stron. Lista zawiera informacje o zablokowanych stronach oraz dodatkowe informacje takie jak data zablokowania oraz kategoria, do której strona należy. Jeśli lista zawiera wiele adresów, poniżej listy wyświetlane są przyciski przejścia do kolejnej puli adresów. Historię można filtrować po dacie. Po kliknięciu na wybraną pozycję, wyświetlone zostaną dodatkowe informacje o zablokowanej stronie oraz przycisk umożliwiający dodanie jej do kategorii stron dozwolonych.

Panel po prawej stronie zawiera godzinową statystykę dwudziestu najczęściej otwieranych stron. Liczby w osi X oznaczają liczbę godzin jaką użytkownicy spędzili na danej stronie. Bardziej szczegółowe informacje można uzyskać po kliknięciu na ikonkę pytajnika znajdującego się w prawym górnym rogu każdego panelu.

Zakładka historii i statystyk

Statystyki godzinowe możemy wyświetlić zarówno w postaci wykresu słupkowego jak i kołowego - przełącznik znajduje się po prawej stronie w belce panelu.

Na tej zakładce możemy zmienić reguły filtrowania stron - włączyć lub wyłączyć filtrowanie poszczególnych predefiniowanych (systemowych) kategorii. Możemy również dodawać własne strony do czarnej i/lub białej listy. Możemy również tworzyć własne kategorie stron. Ostatnim ustawieniem jest poziom restrykcji dla wyszukiwarki internetowej.

Na tej zakładce możemy sprawdzić parametry licencji Opiekuna oraz obejrzeć listę użytkowników konta, na które się zalogowaliśmy. Można również wykonać takie operacje jak:

  • zaprosić nowych użytkowników,
  • usunąć starych użytkowników
  • zmienić hasło dostępu
  • prolongować abonament Opiekuna