Aktualizacja programu OpiekunWEB 4 do wersji 5

Migracja do wersji 5 OpiekunWEB jest całkowicie darmowa !
Przed wykonaniem migracji zapoznaj się dokładnie z instrukcja poniżej!

Nowa wersja programu OpiekunWEB 5 działa na innym serwerze niż OpiekunWEB 4. Dlatego użytkownicy korzystający z OpiekunWEB 4 muszą użyć opcji migracji aby móc skorzystać z nowej wersji. Zanim rozpoczęty zostanie proces migracji należy upewnić się, że posiadana jest ważna licencja na program OpiekunWEB 4. Migracja nie jest możliwa jeśli licencja jest nieważna albo w przypadku wersji demonstracyjnej OpiekunWEB 4.

Opcja migracja dostępna jest w konsoli wersji 4.0.0.194 lub nowszej (ale nie wersji 5) . Numer wersji konsoli znajduje się w górnej belce okna logowania oraz górnej belce okna konsoli.
Jeśli widnieje tam wersja niższa należy zainstalować nowszą wersję (nie ma konieczności dezinstalacji aktualnie zainstalowanej wersji).
Link do pobrania: Konsola 4.0.0.194

Następnie należy włączyć wszystkie komputery na których planowana jest aktualizacja do wersji 5. Jeśli na jakimś komputerze ma pozostać wersja 4 Agenta (gdyż na tym komputerze działa Windows XP) - komputer powinien pozostać wyłączony.

W zakładce „Konfiguracja” Konsoli znajduje się przycisk Migracja OpiekunWEB5.

Po kliknięciu przycisku „Migracja OpiekunWEB5” pojawi się kreator migracji. Aby rozpocząć migrację należy klikać przycisk „Dalej” w oknie kreatora migracji. Migracja wykona następujące operacje:

  1. Skopiuje konta użytkowników z wersji 4 do 5 - loginy i hasła będą takie same w obu wersjach (potem można je zmienić).
  2. Skopiuje ustawienia kategorii stron, grup użytkowników.
  3. Zainstaluje Agenta OpiekunWEB 5 na wszystkich włączonych i widocznych w Konsoli 4 komputerach.

Instalacja Agenta może potrwać nawet do kilkunastu minut. Proces ten wymaga pobrania plików instalacyjnych na każdym komputerze uczniowskim - co przy wolniejszym dostępie do Internetu może wymagać czasu.

Czas ten można wykorzystać na zainstalowanie nowej Konsoli Konsola OpiekunWEB5

Konsola 5 może być zainstalowana na tym samym komputerze co wersja 4 (obie wersje mogą być zainstalowane i uruchomione jednocześnie). W miarę postępów migracji w oknie Konsoli wersji 4 komputery będą się rozłączać, natomiast w Konsoli wersji 5 komputery zostaną automatycznie dodane do grupy „Nowe komputery” po czym Konsola powinna nawiązać z nimi połączenie.

OpiekunWEB 5 nie działa na komputerach z systemem Windows XP !

Jeśli nie chcesz wykonywać migracji lub napotkałeś jakieś problem - zadzwoń do nas i poproś o przekształcenie obecnej licencji do wersji 5. ( Twoja licencja musi być ważna )
Utworzymy nowe konto do licencji OpiekunaWEB 5 . Spowoduje to, iż będziesz mógł zainstalować program OpiekunWEB 5 ręcznie na wszystkich komputerach.
Niestety, Twoje ustawienia takie jak: zapisane grupy komputerów, konfiguracja białych i czarnych list, użytkownicy Konsoli z poprzedniej wersji nie będą już dostępne.

Kontakt: tel.14 888 11 88, pomoc@opiekun.pl
  • Mimo upływu czasu dany komputer nie pojawił się w Konsoli 5 - Przyczyną może być np. problem z pobraniem pliku instalatora.
    W takiej sytuacji jeśli komputer nadal łączy się z Konsolą wersji 4 można ponownie uruchomić w Konsoli 4 opcję migracji co tym razem spowoduje jedynie próbę instalacji Agenta OpiekunWEB 5 na wszystkich włączonych i widocznych w Konsoli 4 komputerach. Drugą możliwością rozwiązania problemu jest ręczne pobranie i uruchomienie pliku instalacyjnego Agenta.
  • Błąd Exportu nr. 4 - błąd ten informuje, iż klucz licencyjny wygasł - migracja nie jest możliwa, należy wykupić prolongatę na kolejny okres czasu.
  • Błąd Exportu nr. 5 - błąd ten informuje, iż klucz licencyjny nie jest aktywny lub licencja jest już przekształcona do wersji 5.Jeśli napotkałeś jakiś problem podczas migracji - prosimy o kontakt z pomocą techniczną najlepiej telefoniczny ☎ 14 888 11 88 lub mailowy Pomoc